Logo
volejte od 9:00 do 15:30 hod
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 201,00 EUR a máte dopravu ZADARMO
Nepremeškajte novinky, akcie a zľavy!

Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Zasielame raz za 14 dní.

Najnákupy.sk

Snubní prsteny Altar

  1. Úvod
  2. Zaujímavosti
Svadobné oblečenie a doplnky

Svadba je významnou udalosťou v živote každého z nás. Ako sa na tento dôležitý krok obliecť? Buďte aj vy krásnou nevestou a vyberte si svadobné šaty a doplnky, ktoré podtrhnú vašu krásu.


Svadobné šaty: Nájdite také, do ktorých sa zamilujete


Svadobné šaty sú veľmi rozmanité. Ako si z takej širokej ponuky vybrať tie pravé? Nechajte si na výber svadobných šiat dostatok času a navštívte niekoľko svadobných salónov. V kvalitnom salóne vám poradia, ktoré vám sadnú najlepšie. Dobré je tiež vziať so sebou kamarátku či maminku, ktorá vám poradí.


Svadobné šaty by ste si mali vyberať aj podľa telesných proporcií. Máte nejaké nedostatky? Nebojte sa, aj tak nájdete šaty, ktoré budú lichotiť vašej postave.


V poslednej dobe sú obľúbené jednoduché šaty, ale je to iba na vás. Ak chcete byť ako princezná, pokojne zvoľte nejaké nadýchané a bohato zdobené šaty. Štýl svadobných šiat by mal zodpovedať celkovému štýlu svadby.


Pamätajte však predovšetkým na to, že je to váš deň, a ak si ho chcete maximálne užiť, mala by ste sa v svadobných šatách cítiť pohodlne. Presvedčuje vás pani v salóne, že ste si vybrala krásne šaty, ale vy sa v nich necítite dobre? Hľadajte ďalej. Určite skôr alebo neskôr objavíte také, do ktorých sa zamilujete.


A čo farba? Biela je klasika, ale veľmi pekne vyzerajú aj svadobné šaty vo farbe šampaň alebo biele šaty s rôznym farebným zdobením.


Nezabúdajte na svadobné doplnky


Samotné svadobné šaty sú veľmi dôležitým prvkom. Avšak nezabúdajte ani na svadobné doplnky, ktoré sú rovnako veľmi dôležité.


Najdôležitejším doplnkom sú samozrejme topánky, ktoré by mali byť vo farbe vašich šiat. Voľte také, v ktorých sa budete cítiť dobre. Nemá cenu si zaobstarávať lodičky s ihličkovými podpätkami, keď sa vám v nich zle chodí.


A čo závoj? Niektoré nevesty naň nedajú dopustiť, iné ho považujú za zbytočnosť. Ak chcete byť nežnou princeznou, vezmite si ho.


Nezabúdajte ani na doplnky v podobe náušníc, náhrdelníkov, náramkov a prípadne nejakých ozdôb do vlasov. Zlaté alebo strieborné šperky sa hodia vždy. Ak si chcete vziať bižutériu, dbajte na zladenosť so šatami.

Svadobné šatySvadobné šaty

Svadobné účesy

Každá nevesta chce byť krásna vo všetkých ohľadoch. Preto je popri výbere svadobných šiat veľmi dôležitý svadobný účes a líčenie. Už viete aký svadobný účes budete mať vo svoj veľký deň?


Aký svadobný účes zvoliť?


Ak chcete jednoduchý účes, môžete sa doň pustiť sama, ale väčšina neviest svoje vlasy v tento deň zveruje kaderníčke. Ešte stále neviete, aký účes zvoliť? Pokiaľ máte kaderníčku, ktorej dôverujete, nechajte to na ňu. Dôležité je, aby vedela, aké máte šaty. Určite chcete byť v deň svadby zladená. Vhodné je tiež nechať si ešte pred svadbou urobiť skúšobný účes a potom si v salóne vyskúšať vybrané svadobné šaty. Uvidíte, či sa kombinácia účesu a šiat k sebe hodí.


Pri výbere vhodného svadobného účesu je nutné brať do úvahy aj typ a tvar vašej tváre. Nie všetky účesy sa hodia na hranatú či oválnu tvár. Svadobný účes by mal čo najlepšie zvýrazniť vaše krásne rysy.


K hranatej tvári sa napríklad nehodia krátke strihy, Ak máte okrúhlu tvár, nepristane vám veľmi rovná ofina a účesy, ktoré zhromažďujú viac vlasov po bokoch tváre.


Svadobný účes je tiež nutné prispôsobiť tomu, či chcete závoj, korunku alebo ďalšie ozdoby do vlasov.


Svadobný účes pre krátke vlasy


Radi by ste mali krásny svadobný účes, ale máte krátke vlasy a bojíte sa, že sa z nich nič vyčarovať nedá? Nezúfajte. Ak sa zveríte do rúk šikovnej kaderníčky, uvidíte, že aj účes z krátkych vlasov môže byť veľmi pekný.


Aj keď sa z krátkych vlasov nedá vytvoriť žiadny drdol či iný vrkoč, vaše vlasy môžu zdobiť rôzne sponky, kvietky či ozdobné klipsy do vlasov.


Ak chcete za každú cenu mať nejaký zložitejší účes, môžete využiť rôzne príčesky. Dnes sú už veľmi kvalitné a vyzerajú prirodzene.

Svadobné účesySvadobné účesy

Svadobné oznámenia

Organizovanie svadby nie je jednoduchou záležitosťou. Čaká vás zariaďovanie mnohých dôležitých vecí aj zdanlivých maličkostí. Veľmi dôležité je aj svadobné oznámenie. Veľa o vás aj o štýle vašej svadby napovie.


Výber svadobného oznámenia


Svadobné oznámenie je veľmi dôležité. Informuje totiž okolie o tom, že sa beriete. Nepodceňujte ani jeho výber. Dobre si rozmyslite, aké chcete mať svadobné oznámenie. Pamätajte si, že ide o vizitku vašej svadby.


Svadobné oznámenie  by malo zodpovedať štýlu svadby. Budete mať extravagantné šaty či netradičnú svadbu? Dajte to vedieť štýlom svadobného oznámenia.


Veľmi pekne tiež vyzerajú svadobné oznámenia, ktoré o vás niečo vypovedajú. Nie vždy je to, samozrejme, možné.


A kedy začať pripravovať svadobné oznámenie? Najneskôr dva mesiace pred svadbou by ste ho mali nechať vytlačiť. Svadobné oznámenie by malo byť odoslané dva týždne pred svadbou. Aj keď vaše najbližšie okolie vie, kedy sa beriete, niektorí vaši priatelia to vedieť nemusia, alebo na to môžu zabudnúť. Určite nechcete, aby si nechali ujsť vašu svadbu iba pre to, že si na poslednú chvíľu nemohli vziať voľno.


Starostlivo si tiež rozmyslite, komu svadobné oznámenia pošlete. Nemali by ste zabudnúť na nikoho dôležitého, predovšetkým z rodiny. Mohli by ste sa takto prehliadnutej osoby dotknúť.


Čo by malo obsahovať svadobné oznámenie?


Nech už si nakoniec vyberiete akékoľvek svadobné oznámenie, sú náležitosti, ktoré by mu nemali chýbať.


Každé svadobné oznámenie musí mať dátum svadby, miesto a hodinu konania svadobného obradu. Často sa na oznámenie ešte uvádza adresa nevesty a ženícha.


Vyštudoval jeden z vás školu a lámete si hlavu nad tým, či dať titul k vášmu menu na svadobné oznámenie? Nedáva sa tam. Svadobné oznámenie je bez titulov.


Niekedy je vhodné upresnenie miesta či stručný popis cesty, ktorý umožní návštevníkom nájsť miesto svadby. Upresnite to predovšetkým v prípade, že ide o miesto, ktoré je ľahko zameniteľné.

Svadobné oznámeniaSvadobné oznámenia

Svadobné zvyky

Svadba je rituál, ktorý sa spája s mnohými zvykmi a tradíciami. Je ich veľké množstvo. Niektoré sa dodržujú stále, od iných sa ustúpilo. Poďme si priblížiť aspoň niektoré svadobné zvyky.


Niektoré svadobné zvyky


•    Niečo nové, požičané, staré a modré

To by mala mať nevesta vo svoj svadobný deň na sebe, aby vstúpila do manželstva šťastne. A čo jednotlivé veci znamenajú? Niečo nové je nutné ako symbol nového začiatku. Požičať by si mala nevesta niečo od šťastného človeka, aby sa šťastie prenieslo na ňu. Niečo staré je nutné pre zachovanie rodinnej tradície a modrý predmet je symbolom v kresťanstve.
•    Rozbitie taniera
Spravidla sa tak deje pred vstupom do reštauračného zariadenia, v ktorom prebieha svadobná hostina. Tanier rozbije personál a nevesta so ženíchom zametajú črepiny. Podľa toho, ako sa tejto práce zhostia, im bude fungovať aj ich spoločná domácnosť.
•    Hádzanie svadobnej kytice
Tento svadobný zvyk je obľúbený medzi slobodnými dievčatami. Nevesta sa k nim postaví chrbtom a hádže kyticu. Dievča, ktoré ju chytí, sa do roka bude vydávať.
•    Prenášanie nevesty cez prah dverí
Ženích prenáša nevestu cez prah pri návrate domov. Nosí to šťastie. Alternatívou je, že ženích prenáša nevestu cez prah pri vstupe do reštaurácie, v ktorej bude svadobná hostina.
•    Jedenie polievky z jedného taniera
Pri tejto tradícii sú nevesta so ženíchom zviazaní bielym obrusom a vzájomne sa kŕmia polievkou jednou lyžicou.
•    Železná guľa na nohe
Tento zvyk spravidla zaisťujú známi ženícha a nevesty. Dajú ženíchovi železnú guľu na nohu a oslobodia ho iba vtedy, ak im dá určitú hotovosť. Tým sa obrazne vykupuje z hriechov, ktoré spáchal v mladosti.
•    Únos nevesty
Táto tradícia je obľúbená medzi mladými svadobčanmi. Unesú nevestu do nejakej krčmičky. Ženích musí nevestu hľadať a mal by sa s hľadaním poponáhľať. Celú útratu, ktorú nevesta s únoscami prepijú v krčme, platí ženích.

Z ďalších známych svadobných zvykov si spomeňme ešte zasypávanie novomanželov ryžou pri odchode z obradnej siene, sólo pre manželov, rozkrojenie svadobnej torty, chomút pre ženícha, svadobné koláčiky atď.

 

Z dalších známých svatebních zvyků si jmenujme ještě zasypávaní novomanžele rýží při odchodu z obřadní síně, sólo pro manžele, rozkrojení svatebního dortu, chomout pro ženicha, svatební koláčky atd.

Svadobné zvykySvadobné zvyky

Blíži sa deň vašej svadby? Už viete, ako bude vyzerať vaša svadobná kytica a kde si ju necháte uviazať, alebo sa stále ešte rozhodujete?


O svadobnej kytici


Svadobná kytica je dôležitá súčasť každej nevesty. Je doplnkom, ktorý by ste nemali ako nevesta zanedbať.


A ako by mala svadobná kytica vyzerať? Predovšetkým by mala ladiť s vašimi šatami. Tomu výber podriaďte predovšetkým. Potom už záleží iba na vašom vkuse. Voľte kvetiny a farby, ktoré máte rada. Vhodné je ale voliť svadobné kytice aj podľa postavy nevesty.


Skúsená kvetinárky vám určite poradí, ktoré svadobné kytice sú medzi nevestami obľúbené.


Ak chcete, aby vám skutočne florista pomohol, vyberte si vhodné kvetinárstvo. Nie so všetkými budete spokojní. Najlepší výber je na doporučenie niekoho, kto si v danom kvetinárstve nechával svadobnú kyticu viazať.


Akú zvoliť svadobnú kyticu?


Rozlišujeme niekoľko typov svadobných kytíc. Sú nimi predovšetkým:


•    Previsnuté kytice
Nevesta ich nesie položené cez ruku. Hodia sa skôr k vyšším nevestám a k jednoduchším šatám. Previs kvetín má rôznu dĺžku. To už záleží na vašom prianí. Príprava previsnutých kytíc je náročnejšia, takže je tu aj vyššia cena.
•    Okrúhle kytice
Ide o obľúbenú klasiku. Okrúhle kytice sú univerzálne a hodia sa ku všetkým typom šiat. Obľúbené sú predovšetkým bidermeierovské svadobné kytice. Sú menšie a guľaté. Majú natesno naskladané kvety a kytica je obalená listovou manžetou. Známy je tiež kvetinový tuf. Hodí sa pre nevesty rôzneho veku aj rozmanitých šiat.
•    Netradičné svadobné kytice
Ide o rôzne svadobné kytice majúce rozmanité tvary. Niektoré sú v podobe košíčkov, gulí či ďalších zaujímavých tvarov. Tieto svadobné kytice sa nehodia k tradičným svadobným šatám, ale pokiaľ máte ľahko netradičnú svadbu, budú sa vám tieto svadobné kytice páčiť. Aj vy si vyberte takú, ktorá vás zaujme najviac.


Nezabudnite ani na ďalšie kvetiny. Sú nimi predovšetkým kvetinová výzdoba automobilov, kvetiny pre družičky, kvetiny na svadobný stôl, výzdoba obradnej miestnosti atď.

Svadobné kvetinySvadobné kvetiny

Snubné prstene

Medzi veľmi dôležité záležitosti, ktoré musíte pred svadbou zariadiť, patrí výber snubných prsteňov. Máte už predstavu o ich možnej podobe, alebo stále ešte hľadáte tie pravé?


Výber snubných prsteňov


Mnoho vecí súvisiacich so svadbou sa zariaďuje iba na svadobný deň. Môžete tak tieto záležitosti podriadiť momentálnemu vkusu. Avšak to sa netýka snubných prsteňov. Snubné prstene si snúbenci zaobstarávajú väčšinou na celý život. Preto výberu prsteňov venujte veľkú pozornosť.


V prvom rade si rozmyslite, z akého materiálu by ste chceli mať snubné prstene. Mnohí stále volia klasiku, ktorou je zlato, či už žlté alebo biele. Nevestin prstienok je často ešte zdobený rôznymi kamienkami, ozdôbkami atď.


Nenosíte zlaté šperky? Zvoľte si iný materiál. V poslednej dobe sú čím ďalej obľúbenejšie snubné prstienky z titánu.


Titán je obľúbený materiál na výrobu šperkov. Má špeciálne fyzické vlastnosti, ktoré zaručujú jeho tvrdosť, odolnosť voči mechanickému poškodeniu a ďalšie vlastnosti, ktoré by mal mať materiál, z ktorého sa vyrábajú snubné prstene.


Snubné prstienky z titánu zoženiete v mnohých podobách. Páčia sa vám čisté línie alebo radšej dáte presnosť bohatému zdobeniu? Je to iba na vás. Pekne vyzerajú snubné prstene z titánu zdobené ešte zirkónmi či inými kamienkami.


Ďalšími obľúbenými materiálmi na výrobu snubných prsteňov sú chirurgická oceľ, wolfram atď.


Sústreďte sa tiež na výber správnej veľkosti. To je dôležité predovšetkým v prípade, že objednávate snubné prstene cez internet. V kamennom obchode si predsa len prstene aspoň skúste. A aj v tom prípade si vždy skúšajte prstene vtedy, keď nemáte opuchnuté či naopak skrehnuté prsty.


Rozmyslite si tiež, akú povrchovú úpravu by mali mať vaše snubné prstene. Obľúbenými úpravami sú matovanie, rhoidovanie atď.


Povrchová úprava časom stratí svoju podobu. Výhodou však je, že ju možno obnoviť. Rovnako tak je vhodný čas od času nechať snubné prstene vyleštiť. Budú tak stále vyzerať ako nové.

Snubné prsteneSnubné prstene

Novinky z nášho blogu

Do roka a do dňa - zásnubný prsteň
25.02.2019 Tipy a rady
Do roka a do dňa - zásnubný prsteň
To je asi najznámejší pravidlo pre zásnuby. Od zásnub by ste mali mať svadbu do 1 roka a 1 dňa. Nemyslite si, že je na prípravu veľa času, vaše snúben... čítať celé
Jak nosit zásnubní a snubní prsten
25.02.2019 Tipy a rady
Jak nosit zásnubní a snubní prsten
Teraz, keď už ste vydatá a máte ako zásnubný tak snubný prsteň, prichádza na rad otázka, ako je spoločne nosiť? Mala by ste si ich dať obaja na prsten... čítať celé
Jak vybrat snubní prsteny?
25.02.2019 Tipy a rady
Jak vybrat snubní prsteny?
Na výbere snubných prsteňov si dajte záležať. Prstienok, ktorý budete nosiť každý deň, až do konca svojho života, vám musí plne vyhovovať. Či už sa je... čítať celé
Wolfrámové snubné prstene
Wolfrámové snubné prstene
Oslňte na svojej svadbe sa snubnými prstene z volfrámu! Snažíte sa o čo najoriginálnejšie svadbu, ale zisťujete, že originalita niečo stojí? Potom pre... čítať celé

Jsme tu pro vás

Objednávky prijímame od 9-15:00 hodín aj po telefóne na čísle  +420 737 290 660 . Vaše otázky a pripomienky posielajte na emailovú adresu podpora@ocelnictvikladno.cz

 

U nás platíte bezpečně

 

Platební karty

 

 

Jsme registrováni na puncovním úřad
Prodejna

Ivana Olbrachta 63

Kladno 272 01

Otevírací doba kamenné prodejny:

Po - Pá: Po předchozí rezervaci.
So - Ne: Zavřeno

Kontakty
Logo
Snubné prstene Altar®
Jaroslav Nešleha
volejte od 9:00 do 15:30 hod
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk